Klášterní restaurace – refektář

Nabízí celodenní stravování pro ubytované hosty, pro veřejnost služby restaurace s výběrem kvalitní moderní české a evropské kuchyně. Připravíme vám slavnostní tabuli, raut, banket, grilování nebo jen občerstvení. To vše v exklusivních vnitřních i venkovních prostorách Kláštera Hejnice.

Kapacita refektáře (jídelny) je 60 míst k sezení, salónek nabízí dalších 20 míst k sezení. Pro soukromou společnost tu máme tavernu s kapacitou 15 míst. Při recepcích lze využít křížovou chodbu a knihovnu v přízemí kláštera včetně rajského dvora i zahrady.

denní nabídka

buffet

rychlé WiFi

jídlo s sebou

bezbariérové

Provozní doba restaurace

V pátek 14. června je z důvodu soukromé akce restaurace uzavřena.
Děkujeme za pochopení.

 

neděle – pondělí 11.30 – 19.00 (vaříme do 18.30)
úterý – čtvrtek 11.30 – 20.00 (vaříme do 19.00)
pátek – sobota  11.30 – 22.00 (vaříme do 19.30)

 

Provozní doba platná od 1. 4. 2024

Rezervace a dotazyTel. +420 482 360 222

Klášterní taverna

 

Klášterní pivo Anastas

Klášterní františkánská taverna v přízemí našeho domu je ideálním prostorem s atmosférou pro vaše soukromé posezení či oslavy. Nabízíme Vám k pronájmu místnost pro cca 15 osob, kde Vám připravíme nápoje, občerstvení nebo bufet, vše formou samoobsluhy.

Hejnická klášterní piva

Naše piva nabízíme na čepu v refektáři, taktéž ke koupi v lahvi 0,75 l.

Klášterní pivo Anastas

Anastas — světlý ležák 11

Svrchně kvašené nefiltrované a nepasterizované jedenáctistupňové pivo. Jeho podobu jsme ladili společně s Barborou Kracíkovou, někdejší sládkovou ze Zámeckého pivovaru Frýdlant. Na česko-německé etiketě od Petra Bímy najdete historický pohled hejnického kostela s klášterem a jednoho z posledních kvaridánů našeho kláštera, františkána Anastase Peera, který dal našemu pivu i své jméno. Dej Bůh stěstí!

Klášterní pivo Putovnice

Hejnická Putovnice — světlý ležák 10

Poctivá nefiltrovaná a nepasterizovaná desítka, kterou pro nás vaří jablonecký Pivovar Volt podle receptury sládka Martina Palouše. Název piva odkazuje na poutnici, v našem případě putovnici, která svižným krokem přichází do hejnického chrámu se svou prosbou k Panně Marii. Proto je pivo také lehké, ale přesto chuťové nesrovnatelně lepší než běžně prodávaná piva. Autorkou etikety s karikaturou poutnice a hejnickým kostelem v pozadí je Martina Zemanek. Dej Bůh štěstí!

Klášterní pivo Putovnice

Rajhradská klášterní vína

Vynikající moravská vína s benediktinskou tradicí. Exkluzivně v naší restauraci najdete širokou nabídku vín, která nesou mnohá národní i mezinárodní ocenění.

Klášterní pivo Anastas
První zmínka o sklepě se váže k roku 1554, kdy je připomínán sklep v rathauze — tedy na radnici. Byl součástí klášterní hospody a je považován za jeden z nejstarších rajhradských klášterních sklepů, dochoval se dodnes na č. 48.