Pomoc a podpora

Náš dům je celoročně přístupnou kulturní památkou sloužící veřejnosti již více jak 20 let. Jsme centrem duchovní obnovy, místem dialogu a základní infrastrukturou Hejnic i celého regionu Frýdlantska a Jizerských hor.

Klášter Hejnice – vzdělávací, konferenční a poutní dům je nestátní neziskovou organizací – církevní právnickou osobou. Spravujeme a udržujeme kulturní dědictví, paměť zdejšího kraje, spolupracujeme s Úřadem práce při zaměstnávání znevýhodněných osob. V roce 2022 jsme náš dům otevřeli ženám, dětem i mužům prchajícím před ruskou agresí na Ukrajině.

V rámci naší činnosti pořádáme přednášky, diskuse, koncerty, autorská čtení atd. pro veřejnost. V prostorách kláštera se konají výstavy i jazykové kurzy češtiny pro lidi s dočasnou ochranou. Klášter provozuje informační centrum a spolupracuje s mnoha státními, nevládními a neziskovými organizacemi z Česku i zahraničí.

Naším jediným cílem je být prospěšní v místě, kde působíme, a udržovat kulturní dědictví, které nám bylo svěřeno do péče. Je to velký závazek, který nejsme schopni plně naplňovat bez Vás, dárců.

Za Vaši pomoc a podporu Vám Pánbůh zaplať!

Číslo účtu (Fio banka): 2201362189/2010

IBAN: CZ72 2010 0000 0022 0136 2189

BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Potvrzení o přijetí daru pro daňové účely Vám rádi vystavíme. Pro vystavení potvrzení prosím napište na mail: dary@klasterhejnice.cz

Hejnice, 25. ledna 2023