Letní aktivity

Na Hejnicku najdete veliké množství přírodních i uměle vytvořených koupaliští či bazénů. Přímo ve městě Hejnice v podhůří Jizerských hor je venkovní koupaliště s travnatými břehy, s rozměry 70 m X 30 m a největší hloubkou 2 metry. Venkovní bazén je vybaven převlékárnami, WC a sprchami a dětským koutkem. U koupaliště najdete občerstvení a autokemp. 

Na Ferdinandově, asi 2 km od Centra, je rybník Hubert, z kterého je nádherný pohled na malebnou přírodu Jizerských hor.

Na kraji obce Raspenava můžete navštívit nově opravené venkovní koupaliště o rozloze 50 m X  25 m s největší hloubkou 3 metry. Raspenavská plovárna je vybavena kabinkami, sprchami, WC, restaurací a dětským koutkem. V bazéně je i možnost různorodého vyžití, například skluzavka, skokanský můstek či dětský bazén.

V Novém Městě pod Smrkem, u nástupního místa stezek Singltrek, stojí za návštěvu přírodní koupaliště s rozlohou 2500 metrů a největší hloubkou 4 metry. Na koupališti je WC, občerstvení, dětský koutek, skluzavka a půjčovna loděk. Tradiční každoroční akcí konané na novoměstkém koupališti je  hudební festival FRYYFEST. Při nepřízni počasí stojí za návštěvu krytý plavecký bazén, který se také nachází v Novém Městě pod Smrkem.

Ve Frýdlantu stojí za zmínku resort Antonie, který můžete navštívit i při nepřízni počasí. V resortu najdete nejen venkovní bazén, ale také bazén krytý.