Aktivní i relaxační pobyty

Okolí Centra nabízí velké množství turistického i sportovního vyžití jak pro jednotlivce, rodiny s dětmi, tak i seniory.

Navštívit můžete spoustu krásných míst v Jizerských horách jako například Ořešník, Polední kameny, Frýdlantské cimbuří, vodopády Černého potoka, Paličník, Jizerskohorské bučiny atd. 

V teplých letních dnech jistě přijde vhod místní koupaliště, které je vzdálené přibližně 500 m nebo 10 minut chůze od Centra, nebo můžete využít cyklobusu a nechat se "vyvézt" na Smědavu a kochat se přírodou Jizerských hor ze sedla svého kola. Ve vzdálenosti 2 km od centra jsou známé Lázně Libverda, kde můžete navštívit kolonádu, ochutnat místní kyselku, nebo vystoupat pár schodů a navštívit výletní restauraci Obří sud. Od Obřího sudu se můžete také na kole vydat ojedinělou cyklistickou stezkou Singltrek pod Smrkem a zažít nevšední zážitky při jízdě lesními stezkami. Síť stezek Singltreku v roce 2012 dosáhla již 80 km!

Můžete se vydat do blízkého města Frýdlant, kde stojí za návštěvu pár pamětihodností jako například Hrad a zámek Frýdlant, radnice s přístupnou radniční věží či rozhledna na Frýdlantské výšině.